2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ 5. DÖNEM PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ BAŞVURU SONUÇLARI
 

Kontenjanlar ildeki öğretmen sayıları dikkate alınarak belirlenmiştir. Hiç başvuru yapılmayan ya da başvuru sayısının 4'ün altında olan branşlardaki kontenjanlar ildeki öğretmen sayıları dikkate alınarak diğer branşlara aktarılmıştır. MEB öğretmenlik uygulaması yönergesine göre bir uygulama öğretmenine en fazla 4 (dört) uygulama öğrencisi verilebilmektedir.

 

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıtları, 2 Ekim 2019 - 8 Ekim 2019 tarihleri arasında (09:00-16:00 saatlerinde) Eğitim/Edebiyat Fakültesi binası ZEMİN katta Pedagojik Formasyon Bürosunda yapılacaktır. (BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILMALIDIR.)

 

2019-2020 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimine Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Aday Listesi
 

 

Hatalı başvuru yapan ve hataları ilan edilen adaylardan, hatalı başvurularını düzeltmeyen adayların başvuruları onaylanmamış ve bu adaylar sıralamaya dahil edilmemişlerdir.

 

Yedek Aday Listesi (Kesin kayıt yapmayan ya da gerçek dışı beyanda bulunan adaylar olursa 9 Ekim 2019 tarihinde ilan edilecektir)


 

PROGRAMA KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
 

Lütfen Dikkat:


Eksik ya da hatalı belge getirilmesi durumunda kayıt gerçekleştirilmeyecektir. Belgeleri hazırlarken lütfen uyarıları dikkate alınız. Başvuru belgeleri şahsen getirilecek, elden teslim edilecektir. Şahsen gelemeyen adaylar Noter Vekaleti vererek kayıtlarını bir başkası aracılığı ile yaptırabilirler.
 

NOT: Tereddüte düştüğünüz hususlar varsa ücretinizi yatırmadan önce Formasyon Kayıt Birimimize uğrayınız. Ücreti yatırdıktan sonra iade yapılmayacaktır.

 

1-  Başvuru Belgesi (İndir) (Mavi renkli tükenmez/dolmakalem ile imzalanmalıdır)

2- Öğrenci Kayıt Formu (İndir) (Bilgisayara indirilip Sıkıştırılmış .rar klasörü Winrar ile açılmalı, klasörün içindeki dosya ise Pdf okuyucu Adobe Reader ile açılarak ilgili kısımlar doldurulmalı, belgeye vesikalık fotoğraf yüklenmeli ve renkli çıktı alınmalıdır. Sadece "ÖĞRENCİ BİLGİLERİ" bölümü doldurulmalıdır.
NOT: Belge tamamen BÜYÜK HARFLERLE BİLGİSAYAR ORTAMINDA doldurulup fotoğraf da yüklendikten sonra çıktı alınacaktır. Belge hatalı doldurulduğu takdirde kaydınız gerçekleştirilmeyecek, düzeltmeniz istenecektir.)

3- Öğrenci Sözleşmesi (İndir) (2 nüsha çıktı alınmalıdır.)

4- Öğrenci Taahhütnemesi (Diğer belgeler tamamlandıktan sonra formasyon kayıt bürosunda adaylara verilecektir.)

4- Nüfus cüzdan fotokopisi (aslını ibraz etmek kaydıyla)

5- Lisans mezunları için mezuniyet belgesi ya da diploma (Aslı ya da üniversiteler veya ilgili kurumlarca onaylanmış onaylı sureti olmayanlar Aslı ile birlikte bir adet fotokopi getirmelidir. Birmimizde "Aslı Gibidir"  kaşesi ile kaşelenip onaylanacaktır.)

6- Lisans mezunları için onaylı not transkripti (Aslı veya üniversiteler ya da ilgili kurumlarca onaylanmış onaylı sureti olmayanlar Aslı ile birlikte bir adet fotokopi getirmelidir. Birmimizde "Aslı Gibidir" kaşesi ile kaşelenip onaylanacaktır.)

7- 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi olanlar için onaylı öğrenci belgesi (3. sınıf ya da 4. sınıfta olduğunuzu gösteren güncel resmi öğrenci belgesi olmalıdır.)

8- 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi olanlar için onaylı lisans transkripti 

9- Felsefe Bölümü öğrencileri/mezunları için en az 16 kredi Sosyoloji ve en az 16 kredi psikoloji dersi aldığını/alacağını gösterir resmi yazı/belge

10- Sosyoloji Bölümü öğrencileri/mezunları için en az 16 kredi Felsefe, en az 16 kredi psikoloji ve en az 8 kredi Mantık dersi aldığını/alacağını gösterir resmi yazı/belge

11- İki (2) adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş - arka yüzüne ad, soyad ve TC kimlik numarası yazılmalı)

12- Öğrenim ücretinin ilk taksitinin (1027 TL) KMÜ Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı hesabına yatırıldığına dair banka dekontu (ATM bilgi fişi kabul edilmeyecektir.)
 

İki Dönem Ücretli/Sözleşmeli Öğretmenlik veya Kur'an Kurusu Öğreticiliği Yapanlar aşağıdaki belgeleri de teslim etmelidir.

Öğretmenlik Uygulaması Dersi Muafiyet İçin İstenen Belgeler:

1. Öğretmenlik Uygulaması Muafiyet Talep Dilekçesi (Buradan İndiriniz)

2. Ücretli Öğretmenlik veya Kur'an Kursu Öğreticiliği Yaptığına Dair Kurumdan Alınan Islak İmzalı Belge

3. Ücretli Öğretmenlik veya Kur'an Kursu Öğreticiliği Yaptığı Tarihlere Ait SGK Hizmet Dökümü

 


NOT 1: Sormak istediğiniz hususlar varsa ücretinizi yatırmadan önce Formasyon Birimimize uğrayıp sorunuz. Ücreti yatırdıktan sonra iade yapılmayacaktır.

 

NOT 2: Adaylar Online Başvuru Sistemine girdikleri bilgi ve belgeleri kesin kayıtta beyan etmekle yükümlüdür. Başvuru sistemine yükledikleri bilgi ve belgeler ile kesin kayıtta getirdikleri belgeler farklılık gösteren adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 

NOT 3: Bir alanda formasyon açılması için o alanda en az 4 (dört) kişinin kesin kayıt yaptırması gerekmektedir. Bir alanda en az 4 (dört) kişi kesin kayıt yaptırmadığı takdirde o alanda formasyon eğitimi açılmayacak ve diğer adayların ödedikleri ücretler iade edilecektir (İlan metni Genel Şartlar 9. Madde).

 


 

FORMASYON BANKA HESAP BİLGİLERİ:

Banka Adı: Türkiye Halk Bankası A.Ş.

Banka Hesap Adı: KMÜ Pedagojik Formasyon Sertifika Programı

Şube: Sanayi Sitesi Şubesi / Karaman

IBAN NO: TR21 0001 2001 3090 0005 1000 32

Yatırılacak Ücret: 1027 TL

 

HATIRLATMA!

1- Lütfen banka görevlilerine yukarıdaki hesap bilgilerini vererek ücretinizi yatırınız. Farklı hesaplara para yatırmayınız!

2- Dekontların açıklama bölümünde adayın T.C. kimlik numarası, adı ve soyadının bulunması zorunludur. Ayrıca açıklama bölümüne Pedagojik Formasyon Eğitimi Ücreti ya da kısaca PFE ücreti yazılmalıdır. (Örnek, 87345678910_Ad_Soyad_PFE_Ücreti şeklinde olmalıdır.)

3- Lütfen Formasyon Ödemelerinizi banka şubelerinden yapınız ve Dekont alınız. ATM'lerden ödeme yapmayınız. ATM bilgi fişi geçerli değildir. Fakültemize dekont getirmeniz gerekmektedir. 

 

 

KREDİ KARTI İLE ÖDEME:

Ayrıca Üniversitemiz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünde Kredi Kartı ile çekim yapılmaktadır. Ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen adaylar, Üniversite Yerleşkesi Rektörlük binası zemin katta yer alan KMÜ Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünde pos makinesinden kart çektirerek ödeyebilirler.

 

 

KREDİ KARTI İLE ONLİNE ÖDEME:

Pedagojik Formasyon Kayıt yenileme işlemlerinizi kredi kartı ile online ödeyebilirsiniz. Paraf Kartınız varsa taksit taksit seçeneği de sunulmaktadır. Diğer kartlara tek çekim yapılmaktadır. Online ödeme işlemlerini gerçekleştirmeden önce açıklamaları dikkatlice okuyup ödeme işleminizi gerçekleştiriniz.


Açıklama bölümüne yer alan uyarıları dikkate almadan ödeme yaptığınız takdirde kayıt yenileme işleminiz gerçekleştirilmeyecek ve ödediğiniz ücret iade edilmeyecektir.


Kredi Kartı ile Online Ödeme yapmak için burayı tıklayınız.